Data utworzenia: 27.11.2023Zmodyfikowany: 27.11.2023

Serdecznie zapraszamy Państwa na konferencję podsumowującą projekt „Ośrodek Wsparcia Architektury Dostępnej (OWDA) – kompleksowe usługi w zakresie dostępności architektonicznej dla podmiotów publicznych”.

Konferencja odbędzie się 11 grudnia w godzinach 10:00 – 16:00 w Hotelu Novotel Airport przy ul. 1 Sierpnia 1 w Warszawie.

Spotkanie będzie się składać z dwóch części.

W pierwszej przedstawimy wyniki projektu oraz wypracowany standard funkcjonowania Ośrodka. Zaprosimy Państwa również do wysłuchania panelu dyskusyjnego na temat największych wyzwań związanych z zapewnianiem dostępności architektonicznej. Uczestnikami panelu będą przedstawiciele OWDA, w tym architekci i audytorzy oraz zaproszone podmioty publiczne, które skorzystały ze wsparcia Ośrodka.

Druga część będzie miała charakter warsztatowy. Do wyboru będzie jeden z trzech tematów dotyczących praktycznych aspektów zapewniania dostępności.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Ramowy przebieg spotkania:

9:30-10:00 – rejestracja uczestników.

10:00 – rozpoczęcie spotkania

10:11:30 – część oficjalna, w tym podsumowanie wyników projektu.

11:30- przerwa kawowa

12:00-13:30 – panel dyskusyjny na temat największych wyzwań związanych z zapewnieniem dostępności architektonicznej

13:30 -14:30 – obiad

14:30 -16:30 – spotkania warsztatowe poświęcone następującym zagadnieniom:

  • metodologia audytu dostępności architektonicznej, w tym między innymi: jak dokonać samooceny dostępności; gdzie i komu zlecić wykonanie profesjonalnego audytu; co powinien zawierać audyt;
  • budowanie własnej strategii poprawy dostępności - od czego zacząć i o czym pamiętać;
  • pozyskiwanie funduszy na poprawę dostępności architektonicznej – gdzie szukać informacji o finansowaniu; jakie programy i projekty są aktualnie obowiązujące, a jakie planowane; o czym należy pamiętać, składając wniosek w programach PFRON.

Informujemy, że mamy ograniczoną liczbę miejsc. Bardzo prosimy o zgłaszanie chęci udziału w spotkaniu do dnia 4 grudnia 2023 roku: email: owda@pfron.org.pl, telefon: 22 505 57 31. Prosimy o przesłanie wypełnionego Formularza zgłoszeniowego.


Autor: Marcin Kliński