Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej pfron.org.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego owda.pfron.org.pl.

Data publikacji strony internetowej: 2023-02-01

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2023-02-01

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

 • Niektóre dokumenty, które opublikowaliśmy na podstronie Baza wiedzy są niedostępne cyfrowo. Najczęściej wynika to z tego, że nie tworzyliśmy ich sami, ale otrzymaliśmy je od innych osób.
 • Część filmów nie posiada audiodeskrypcji (opisów głosowych dla osób z niepełnosprawnością wzroku) oraz napisów.
 • Ramki niektórych elementów nie spełniają wymagań minimalnego kontrastu.
 • W serwisie mogą wystąpić błedy związane z powiększeniem kroju pisma. Może się okazać, że na stronie tylko pojedyncze elementy zwiększają swoją wielkość.
 • Nie wszystkie fragmenty tekstu są zgodne z językiem domyślnym strony.
 • Niektóre grafiki pomimo pełnienia funkcji ozdobnej zawierają tekst alternatywny, co może powodować problemy z odczytem przez czytniki ekranu.

Oświadczenie sporządzono dnia 2024-03-15. Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny:

TestArmy Sp. z o.o.

Kiedy i do kogo możesz zgłosić potrzebę zapewnienia dostępności.

Problemy z dostępnością strony internetowej możesz zgłosić do Tomasza Wojakowskiego na dwa sposoby:

 • wysłać wiadomość e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • zadzwonić pod numer 22 50 55 448.

Jeśli chcesz przesłać wniosek o udostępnienie informacji, która dla Ciebie jest niedostępna albo chcesz przesłać skargę na brak dostępności, skorzystaj z tego samego adresu lub telefonu.

Zgłaszając problem możesz wskazać nam inną formę zapewnienia dostępności, która jest dla Ciebie lepsza. Na przykład poprosić, abyśmy odczytali niedostępny cyfrowo dokument lub opisali zawartość filmu w postaci audiodeskrypcji.

Co powinieneś napisać we wniosku o zapewnienie dostępności?

 • podaj Twoje imię i nazwisko, adres, ewentualnie numer telefonu i adres e-mail (jeśli posiadasz),
 • napisz, jakie bariery utrudniają lub uniemożliwiają Ci dostęp do naszej strony internetowej lub aplikacji,
 • określ inną formę, w której chcesz otrzymać informację – jeśli masz taką potrzebę,
 • powiadom nas, jak możemy się z Tobą skontaktować.

Twój wniosek postaramy się zrealizować w ciągu 7 dni. Jeśli nie zdążymy, poinformujemy Cię o innym terminie, w którym spełnimy Twoje żądanie, najpóźniej w ciągu 2 miesięcy. Jeżeli nie będziemy mogli zapewnić dostępności, zaproponujemy Ci inny sposób dostępu do informacji.

Jeśli nie zrealizujemy Twojego żądania, możesz złożyć skargę do PFRON.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości możesz również wysłać skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna.

Opis dostępności lokalizacji Biura i Oddziałów PFRON.

Dokumenty w formie plików PDF.

Część artykułów zamieszczonych na naszej stronie internetowej zawiera załączniki, które mogą być niedostępne dla osób korzystających z czytników ekranu. Jeśli jesteś zainteresowany odczytaniem informacji z takiego pliku, prosimy o wiadomość e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Postaramy się udostępnić Ci jego treść.

Staramy się, aby nowe dokumenty PDF publikowane na naszej stronie internetowej były dostępne cyfrowo. Dokumenty te mają logiczną strukturę nagłówkową, tabele mają nagłówki, a elementy graficzne mają opisy alternatywne.

Opisy rozkładu pomieszczeń Biura i Oddziałów Funduszu.

Przed wizytą w Biurze lub jednym z naszych Oddziałów możesz zapoznać się z ich opisem przestrzennym. Wszystkie opisy, dla Twojej wygody, zgromadziliśmy w jednym miejscu.

Opisy rozkładu pomieszczeń Biura i Oddziałów PFRON.

Pełnomocnik Prezesa Zarządu ds. Dostępności.

W naszej instytucji powołaliśmy Pełnomocnika Prezesa Zarządu ds. Dostępności. Rolę tę pełni Tomasz Wojakowski, tel. 22 50 55 448, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..